Můj přirozený porod

MŮJ PŘIROZENÝ POROD

samovolný, nerušený a krásný

VAŠE DOTAZY

Ptejte se na cokoli o početí, těhotenství, porodu a laktaci

Zde je prostor pro Vaše dotazy

  • odpověď dostanete na každý dotaz
  • všechny otázky a odpovědi budou anonymně zveřejněny
  • než zadáte dotaz, podívejte se, prosím, zda již nebyl zodpovězen
  • odpověď také možná naleznete v některém z odborných článků
  • v případě opakovaných dotazů najdete odpověď v historii

Seznam dotazů

Odpověď: Dobrý den, paní Peřinová. Určitou obavu nebo i strach z porodu má většina žen. Je to přirozené, čeká vás velká událost. Porod je normální instinktivní děj, který velká většina žen zvládne bez vážných komplikací, takže pravděpodobně i vy. Doporučuji přečíst si články o strachu a o přirozeném porodu na těchto stránkách, které vám mohou ledacos vyjasnit, určitě se vám uleví. Hodně štěstí!

Odpověď: Dobrý den. Pokud u vás probíhá těhotenství normálně, bát se nemusíte. Některé ženy porodí před termínem, ostatní po termínu. Záleží na tom, jak se sejdou všechny faktory, které spouštějí porod a to je u každé ženy v jinou dobu. U většiny žen začne porod spontánně, nejspíše i u vás. Pokud by to snad u vás trvalo příliš dlouho, určitě vás váš gynekolog včas doporučí do porodnice k vyvolání porodu.

Odpověď: Dobrý den, Petro. Záleží na indikaci k vašemu prvnímu císařskému řezu. Některé indikace k císařskému řezu se opakují, například při vážném úrazu pánve, jiné se zopakovat nemusí, například předčasné odloučení placenty. Obecně má většina žen po císařském řezu velkou šanci na úspěšný vaginální porod.

Odpověď: Dobrý den, Evo. Jeden termín porodu bývá určen podle menstruace, ten je orientační, protože u některých žen není přesný. Druhý termín bývá podle ultrazvuku. Nejpřesnější měření je při kombinovaném skríningu mezi 11. a 14. týdnem těhotenství – podívejte se do zprávy tohoto vyšetření, tam je termín porodu uveden, tím by se měli všichni řídit.

Napsat dotaz